SPORTÁGVÁLASZTÓ BLOG

Miért fut Fenyő Iván?

Fenyő Iván számára a színészet, a filmezés és az írás mellett fontos a spiritualitás is, a testi-lelki harmónia, a fejlődés, a tudatosság. Észlelések című könyvében – mely eredetileg csak saját magának, terápiás naplónak íródott, később vált belőle a nagyközönség számára is olvasható könyv -, őszintén ír személyes tapasztalásairól, gondolatairól, hitvitáiról, meglátásairól. Valóban észlelések ezek az… Tovább »

ATLÉTIKA: „Minden nap egy új sikerélmény, hiszen jobb vagy ma, mint tegnap voltál.”

A futás napjainkban egyre népszerűbb sportág. Rengetegen űzik, hobbisportként, örömből vagy egyszerűen fogyókúrázóként, rendszeresen vagy rendszertelenül, önálló vagy kiegészítő sportként, egyre nagyobb célokat állítva maguk elé, akár maratonistákká, ultrafutókká válva. Mégis milyen hatással van ez az atlétika sportágra? Az atlétika mai magyarországi helyzetéről, céljairól Gyulai Mártont, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkárát kérdeztem. A Magyar Atlétikai Szövetségnek milyen… Tovább »

Mivel segíthet, és mivel okozhat kárt egy szülő sportoló gyermekének?

Először arról beszélgetünk, hogyan segítheti a sportpszichológia a sportágválasztást, most lépjünk eggyel tovább, és nézzük meg, ha már választott a gyermek és rendszeresen sportol, miért olyan fontos sportpszichológiai szempontból, hogy a sportoló gyermek-szülő-edző kapcsolati háromszög harmonikus legyen? Beszélgetőtársam ismét Kovács Krisztina, sportpszichológus.... Tovább »

Kiss Danit „elütötte” az atlétika

Amikor Kiss Dani Eb bronzérmes gátfutót, az Ikarus BSE atlétáját sportágválasztása történetéről faggatom, az a válasza, hogy: – Igazából az atlétika választott engem. Teljesen véletlen folytán kerültem az atlétika közelébe. A részletekbe nem akarok belemenni, de 10 évesen elütött egy autó, szerencsére semmi bajom nem lett, de azért a testnevelő tanárom Józsi bácsi, aki az… Tovább »

Inspirációk – „Apa indított el és a gyerekem hozott vissza a jégre”

A sportágválasztásnál sok esetben hatással van ránk egy-egy nagy formátumú személyiség, bajnok, példakép, vagy éppen a családi hagyomány, a szülői minta.  Vannak olyan sportfamíliák, akiknek generációi szinte beleszületnek az adott sportágba. A hazai rövidpályás gyorskorcsolya megalapítója Csizmadia Ferenc lánya és unokája is ugyanazt a sportágat választotta. Ildikó édesapja hatására és keze alatt lett rövidpályás gyorskorcsolyázó,… Tovább »

Budapesti Nagy Sportágválasztó óvónői szemmel

“A gyerekeknek a Budapesti Nagy Sportágválasztó már szinte hagyomány. 10 órára értünk ide, azóta folyamatosan megyünk és nincs megállás. A gyerekek mindent ki akarnak próbálni, érdeklik őket a logikai játékok, a tenisz, nyilazás, küzdősportok, ez az egész rendezvény nagyon izgalmas számukra. Mi az óvodában egyébként is nagy hangsúlyt fektetünk a sportra, nemrégiben meg is nyertünk… Tovább »

Sportról gyerekszemmel: RÖPLABDA

“Két éve a Szigethalmi Diák Röplabda Club tagja vagyok. Az edzések vidáman, jó hangulatban telnek. Újra és újra átismételjük az alapokat, de mindig tanulunk valami újat.. Jó érzés, hogy számíthatunk egymásra, ha valami nem megy. …Mindig nagyon várom az edzéseket, a csapatokban, ahol játszom kialakult egy-egy közösség. Segítünk egymásnak és megbeszéljük, ha valakinek valami problémája… Tovább »

Molnár Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó élményei

„Minden olyan kezdeményezést, amely az ifjúsággal, a sporttal kapcsolatos, csak támogatni tudok, a Nagy Sportágválasztó is ilyen. A mai fiatalok általában arrafelé mennek, amerre a szűk környezetük, a családjuk irányítja őket, itt viszont lehetőségük van testközelből nagyon sok sportágba belekóstolniuk és lehet, hogy pont ők leszek azok, akik a szüleiknek mondják, hogy ezt vagy azt… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!